הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Acetaminophen מול Ibuprofen לטיפול בילדים צעירים חולי אסטמה
23.08.16

 

 

Acetaminophen, בהשוואה ל- ibuprofen אינו גורם להחמרה במצב האסטמטי בקרב ילדים טרום גיל בית הספר עם אסטמה קלה, זאת מצא מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine. מחקרי תצפית הציעו כי הקשר הנ"ל קיים.

 

כ- 300 ילדים בגילאים 1-5 שנים הסובלים מאסטמה קלה אך עקשנית חולקו בצורה אקראית לקבלת acetaminophen או ibuprofen לטיפול בייתי בחום או בכאבים. לאורך 48 שבועות, קיבלו המטופלים חציון של 5.5 מנות תרופה. כמחצית מהילדים חוו התפרצות של אסטמה שדרשה טיפול בסטרואידים אוראליים, אך לא נמצאו הבדלים בנוגע לכלל מדדי המחקר בין שתי הקבוצות.

 

צוין כי ככול הנראה מחקרי העבר סבלו מהימצאותם של משתנים מתערבים היות וילדים אסטמטיים נוטים לסבול משיעור גבוה יותר של זיהומים בדרכי הנשימה ולכן נוטים לקבל יותר acetaminophen להקלה על הסימפטומים. אף על פי כן, המחקר אינו עונה על השאלה – האם חשיפה תוך רחמית או מוקדמת בחיים ל- acetaminophen מגבירה את הסיכון לאסטמה.

 

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007