הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול משולש בסוכרת סוג 1 משפר את השליטה הגליקמית אך טומן בחובו סיכון ל- Ketosis
9.08.16

תוספת של dapagliflozin ל- liraglutide ו- insulin הניתנים לחולי סוכרת סוג 1 מפחיתה את רמות ה- hemoglobin A1c אך מגבירה את הסיכון ל- ketoacidosis, כך מצא מחקר קטן שפורסם ב- Journal of Clinical Metabolism & Endocrinology. Dapagliflozin - sodium-glucose co-transporter-2 (SGLT-2) inhibitor, מאושר לטיפול בסוכרת סוג 2.

 

30 מבוגרים שטופלו באינסולין ולפחות במשך שישה חודשים ב- liraglutide חולקו באופן אקראי לקבלת תוספת של dapagliflozin או פלסבו מדי יום  למשך 12 שבועות.

 

בתום הטיפול, רמות ה- HbA1c הממוצעות ירדו ב- 0.66% ומשקל הגוף הממוצע ב-1.9 ק"גבקרב קבוצת הטיפול המשולש בעוד שהקבוצה שטופלה בפלסבו לא הדגימה כל שינוי מובהק סטטיסטית.

 

Diabetic ketoacidosis – סיכון ידוע של SGLT-2 inhibitors התפתח בקרב שני מטופלים ב- dapagliflozin. כמו כן נמצא כי התרופה מגבירה את רמות המדיאטורים ל- ketosis, כולל – glucagon, hormone-sensitive lipase וחומצות שומן חופשיות.

 

 

לידיעה  >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007