הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין שימוש באמצעי מניעה המכילים Estrogen ורמות גבוהות יותר של ויטמין D
9.08.16

 

שימוש באמצעי מניעה המכילים אסטרוגן קשור עם רמות גבוהות יותר של 25-hydroxyvitamin D (25[OH]D) בסרום, כך מצא מחקר תצפית גדול שפורסם ב- Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism.

 

כ- 1,700 נשים שחורות בגילאים 23-34 מאזור דטרויט סיפקו מידע בנוגע לאמצעי המניעה בהן השתמשו ועברו בדיקות למדידת רמות ויטמין ה- D שלהן. סה"כ רמות ויטמין ה- D היו נמוכות – חציון של 15.7 ng/mL, מתחת לרמות המומלצות על ידי ה- Institute of Medicine - 20.0 ng/mL.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי נשים הנוטלות בהווה אמצעי מניעה המכילים אסטרוגן מציגות רמות גבוהות ב- 20% של 25(OH)D בהשוואה לנשים שאינן נוטלות אמצעי מניעה המכילים אסטרוגן.

 

מנגנון פעולה אפשרי אחד הינו כי אסטרוגן אקסוגני מעלה את רמות ה- vitamin D binding protein ובכך מאריך את זמן מחצית החיים של 25(OH)D, אף על פי שהמנגנון המדויק העומד בבסיס הקשר אינו ברור.

 

 

לידיעה >>


הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007