הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם עבודה במשמרות לילה מגבירה את הסיכון לסרטן?
9.08.16

 

 

 

עבודה במשמרות לילה מפריעה למקצב הסירקדיאני של הגוף, ומספר מחקרים מצאו כי הנ"ל מגביר את הסיכון להתפתחות סרטן. כעת, נמצא המנגנון העומד בבסיס התופעה.

 

החוקרים מצאו כי ההפרעה למקצב הסירקדיאני מביאה אף לפגיעה בשני tumor suppressor genes, וכתוצאה, מעודדת התפתחות גידולים.

 

החוקרים תיארו שני גנים תוך תאיים הממלאים תפקיד ברגולציה של השעון הסירקדיאני: Bmal1 ו- Per2.

Bmal1 אחראי להפעלה של Per2. לאחר הפעלתו, Per2 מתחיל מספר תהליכים ביולוגיים המצויים תחת רגולציה של הקצב הסירקדיאני, כולל התחלקות תאית ומטבוליזם תאי, אשר על פי צוות החוקרים מהווים מאפיין מרכזי של מחלת הסרטן. כאשר פעילותם של שני הגנים הללו מופרעת, מתרחשת עלייה במטבוליזם התוך תאי, בגדילה ובהתחלקות, והללו עשויים לגרום להתפתחות סרטן.

 

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007