הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התרופות החדשות נגד סוכרת עשויות לגרום למחלות בכיס המרה ובדרכי המרה
7.08.16

 

  

 

השימוש ב- glucagon-like peptide 1 (GLP-1) receptor agonists עשוי להגביר את הסיכון לתחלואה בכיס המרה ודרכי המרה, כך עולה ממחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine. התרופות הללו מומלצות כטיפול קו שני בסוכרת מסוג 2.

 

המחקר הסתמך על מסד נתונים בריטי גדול שכלל נתונים על 71,000 מבוגרים חולי סוכרת סוג 2 שהחלו לקבל טיפול בסוג החדש של תרופות נגד סוכרת. לאורך מעקב ממוצע של 3.2 שנים, 850 נבדקים אושפזו בבתי החולים עקב מחלות בכיס המרה או בדרכי המרה. נבדקים שטופלו באנלוגים של GLP-1 הציגו סיכון מוגבר ללקות במחלות בכיס המרה ובדרכי המרה בהשוואה לחולים שטופלו בשתי תרופות לפחות לסוכרת (6.1 מול 3.3 פר 1000 שנות אדם).

 

השימוש ב- dipeptidyl peptidase-4 (DPP-4) inhibitors לא נמצא כמגביר את הסיכון.

החוקרים ציינו כי GLP-1 מגביר את הפעילות של cholangiocytes, נתון שעורר חששות בנוגע להיארעות תופעות לוואי.

 
 

לידיעה >>הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007