הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גידולים שקטים בבלוטת יותרת הכליה מגבירים את הסיכון לסוכרת
7.08.16

מבוגרים עם גידולים שפירים, לא פעילים בבלוטת יותרת הכליה עומדים בפני סיכון גבוה פי 2 ללקות בסוכרת בהשוואה לאנשים ללא גידולים בבלוטת האדרנל, כך מציע מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים סקרו את הרשומות הרפואיות של כ- 170 מבוגרים עם גידולים לא מתפקדים ו- 740 מבוגרים ללא גידולים שכאלו. 75% מהנבדקים במחקר היו נשים.

 

לאורך 7 שנות המעקב, טרום סוכרת או סוכרת התפתחו בקרב 27% מהנבדקים עם גידולים בבלוטה ובקרב 12% מהאנשים ללא גידול. ההבדל בין הקבוצות נותר מובהק סטטיסטית לאחר תקנון למשתנים מתערבים מרובים, כולל גיל ו- BMI. לא נמצא קשר בין הגידולים ובין מדדים אחרים (יתר לחץ דם, שומנים בדם, אירועים קרדיווסקולאריים, ומחלת כליות כרונית).

 

ייתכן כי רמות גבוהות של קורטיזול, גם אם בתחום הנורמאלי, מסבירות את הסיכון המוגבר לסוכרת.

 

 

לידיעה  >>

 

הידיעה הועברה ע"י רעיה לוריא, סטודנטית לרוקחות, שנה ד', אוניברסיטת בן גוריון

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007