הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בדיקה שלילית בודדת של רמת ה- Troponin T יכולה לשלול אוטם בשריר הלב?
7.08.16

 

 

 

בדיקת Troponin שלילית בשילוב עם בדיקת א.ק.ג שאינה מעידה על איסכמיה וחולה שאינו משתייך לקבוצת סיכון גבוה מספקים ערך מנבא שלילי של 99.7%.

 

במסגרת המחקר נבדק האם בדיקה בודדת של high-sensitivity cardiac troponin (hsTn) יכולה לשלול היארעות תופעות קרדיאליות חמורות לא רצויות בתוך 30 ימים (אוטם שריר לב חריף, תעוקת חזה לא יציבה, הלם קרדיוגני, הפרעות קצב חדריות, חסימה בין העליות והחדרים, דום לב, או תמותה מגורם לבבי או לא ידוע).

 

במחקר השתתפו 1138 נבדקים עם כאבי חזה שהופיעו בחדרי המיון בשוודיה. באמצעות שאלונים שתוכננו על ידי החוקרים, העריכו הרופאים את הסיכון הקליני ל- acute coronary syndrome בהתבסס על ההיסטוריה של החולה ועל ממצאי ה- א.ק.ג שלו. נבדקים שהציגו א.ק.ג שלא העיד על איסכמיה או רמת סיכון גבוהה (29% מהנבדקים) עברו בדיקה בודדת של hsTnT. בסף של 5 ng/L, הבדיקה הדגימה ערך מנבא שלילי של 99.7% להיארעות תופעות לבביות חמורות לא רצויות בתוך 30 ימים בקרב הקבוצה הנ"ל.

 

 

  

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007