הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם אלו התרופות שיבטיחו את עתידה של טבע?
4.08.16

 

 

בשנים האחרונות נעה מניית טבע מעלה ומטה בהתאם לגובה החששות מפני כניסת תחרות גנרית לתרופת הדגל שלה לטרשת נפוצה - קופקסון. התרופה המקורית הראשונה שטבע התחילה לשווק בסוף 1996, ייצרה לה במשך 20 שנה הכנסות מצטברות של 37 מיליארד דולר, והיא אחראית בשנים האחרונות על יותר מ-40% מהרווח התפעולי שלה.

 

הפטנט הראשון על תרופת הקופקסון פג ב-2014, אבל טבע מצליחה, בינתיים, לדחות את התחרות מולה בזכות העברת חולים מוצלחת לגרסה חדשה במינון של 40 מיליגרם לחומר הפעיל. ועדיין, התלות של טבע בתרופה מקורית אחת שהפטנט עליה פג - רבה, גרסות מתחרות מנסות לזנב בה, והמשקיעים במנייתה רואים בכך איום; חשש זה הוא, כנראה, גם הסיבה לכך שמניית טבע נסחרת כיום במכפיל רווח צנוע של 10 בלבד על הרווח המתואם החזוי לה ב-2016 (5.3 דולרים למניה).

 

 

לכתבה ב- TheMarker >>

 

מאת יורם גביזון
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007