הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המנופאוזה מאיצה את ההתבגרות הביולוגית
4.08.16

 

 

אף על פי שנמצא קשר בין תהליכים אפיגנטיים, הזדקנות ותחלואה של מספר מערכות, עדיין לא ברורה השפעתם על מערכת הרבייה. לאחרונה, פותח סמן ביולוגי אפיגנטי מדויק להתבגרות (הידוע כ"שעון האפיגנטי"), המתבסס על רמות המתילציה של ה- DNA. במסגרת המחקר הנוכחי נערך ניתוח של השעון האפיגנטי בדם, ברוק ובאפיתל הלחי באמצעות מידע מארבעה מחקרים גדולים.

 

נמצא כי האצה של הגיל האפיגנטי בדם קשורה באופן מובהק עם מנופאוזה מוקדמת, כריתה דו צדדית של השחלות, והיארעות מוקדמת של המנופאוזה. מנגד גיל אפיגנטי מתקדם של אפיתל רירית הלחי והרוק לא נמצא קשור עם גיל המנופאוזה. אף על פי כן, גיל אפיגנטי מתקדם ברוק נצפה בנשים שעברו כריתת שחלות דו צדדית בעוד שגיל מוקדם ברירית הלחי נמצא בנשים שקיבלו טיפול הורמונאלי חליפי.

 

הממצאים מציעים כי המנופאוזה מאיצה את ההתבגרות האפיגנטית של הדם אך יש צורך במחקרים נוספים שינסו לבחון קשר של סיבה ותוצאה.

 

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007