הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שעה אחת של פעילות גופנית מדי יום יכולה להשפיע על הסיכון לתמותה של אנשים העובדים בישיבה
4.08.16

 

 

 

שעה אחת מדי יום של הליכה נמרצת או פעילות גופנית אחרת בעצימות בינונית עשויה לסתור את הסיכון המוגבר לתמותה הקשור בישיבה למשך פרקי זמן ארוכים, כך מציעה meta-analysis שפורסמה בכתב העת Lancet.

 

הניתוח כלל 16 מחקרי קוהורט פרוספקטיביים שדיווחו על פרקי הזמן אותם בילו מבוגרים בישיבה, צפייה בטלוויזיה, פעילות גופנית ותמותה. מעל למיליון גברים ונשים נכללו במחקר.

 

בין הנבדקים שעסקו הכי פחות בפעילות גופנית (כ-5 דקות של פעילות גופנית בעצימות בינונית מדי יום), ישיבה למשך מעל ל- 8 שעות ביום נמצאה קשורה עם עלייה של 27% בסיכון לתמותה בהשוואה לישיבה למשך פחות מ- 4 שעות ליום.

 

ישיבה ממושכת אף נמצאה קשורה עם סיכון מוגבר לתמותה. למרות זאת, בקרב הנבדקים הפעילים ביותר – הללו שעסקו בפעילות גופנית במשך 60-75 דקות ליום – לא נמצא קשר בין ישיבה ממושכת ותמותה.

 

יתר על כן, צפייה בטלוויזיה במשך מעל ל- 3 שעות ביום נמצאה קשורה עם סיכון מוגבר לתמותה בקרב כל הקבוצות מלבד זו הפעילה ביותר, והנבדקים בקבוצה זו היו צריכים לצפות בטלוויזיה במשך מעל ל- 5 שעות ביום על מנת להדגים השפעה דומה.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007