הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השראת לידה אינה מגבירה את הסיכון לתסמונות על הספקטרום האוטיסטי
4.08.16

 

 

השראת לידה אינה מגבירה את הסיכון ל- (autism spectrum disorders (ASDs של היילוד.

 

במסגרת המחקר החדש שפורסם ב- JAMA Pediatrics נבדקו 1,362,950 לידות חיות משוודיה שאירעו בין השנים 1992-2005. 22,077 ילדים (1.6%) אובחנו עם ASD בין הגילאים 8-21 שנים. 11% מהלידות היו תוצאה של השראת לידה, לרוב עקב סיבוכי היריון כגון סוכרת היריון, לחץ דם גבוה הקשור להיריון או רעלת היריון.

 

בתחילה, כאשר הושוו ילדים ללא קשר משפחתי מצא צוות החוקרים קשר בין השראת לידה ו- ASD (כמו מחקר קודם שפורסם בשנת 2013). אף על פי כן, כאשר בוצעה השוואה בין הילדים לבין קרוביהם – אחים ובני דודים, שנולדו ללא השראת לידה, לא נמצא כל קשר בין השראת הלידה ו- ASD.

 

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007