הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הסיכון לסרטן השד עשוי להיות מושפע מסוג השומן הנצרך בדיאטה של האב
4.08.16

 

 

 

המחקר מספק ראיות נוספות כי סגנון החיים של האב עשוי להשפיע על בריאות הדורות הבאים וזאת לאחר שמצא כי נקבות של זכרי חולדות שניזונו מדיאטה עתירת שומן מהחי הציגו סיכון גבוה יותר לפתח סרטן שד. מנגד, נקבות של זכרי חולדות שניזונו מדיאטה עתירת שומן מהצומח, הציגו סיכון נמוך יותר לפתח סרטן שד.

 

במסגרת המחקר הוזנו 60 חולדות זכרים בשומן מהחי או מהצומח (תירס). בקבוצת המחקר - 60% מתצרוכת האנרגיה הורכבה משומן ובקבוצת הביקורת רק 16%.

 

לאחר מכן זווגו הזכרים עם נקבות שניזונו מדיאטה נורמאלית וגורות החולדות עברו בגיל 50 ימים פרוצדורה המעודדת התפתחות גידולים בשד.


לאחר מכן העריכו החוקרים את היארעות הגידולים בקרב הנקבות ומצאו כי בהשוואה לנקבות שנולדו לזכרים שניזונו מדיאטת הביקורת, הנקבות שנולדו לזכרים שניזונו מהדיאטה עתירת השומן הדגימו תמותה נמוכה יותר של תאי הגידול בשד. מנגד, מצאו החוקרים כי הנקבות שנולדו לזכרים שניזונו משמן תירס (העשיר ב- n-6 polyunsaturated fatty acids) הדגימו התפתחות נמוכה יותר של הגידולים, שיעור נמוך יותר של גידולים, ופרקי זמן ארוכים יותר עד שהתפתחו הגידולים.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007