הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ניתוחים בריאטרים קשורים בסיכון מוגבר לשברים ושינויים בדפוסי השברים
4.08.16
ניתוחים בריאטרים לטיפול בהשמנה קשורים בסיכון מוגבר לשברים בעצמות כמו גם בשינויים בדפוסי אתרי השברים, כך מצא מחקר שפורסם ב- BMJ . 
 
בעבר הייתה נפוצה הסברה כי השברים קשורים לעודף המשקל (בעיקר בגפיים התחתונות), בעוד שהללו המתרחשים לאחר הניתוחים תואמים לדפוסים של אוסטיאופורוזיס (בעיקר בגפיים העליונות, בעמוד השדרה, באגן, בירך וב- femur).
 
במסגרת המחקר הקנדי נבדקו רשומות רפואיות של 13,000 אנשים עם השמנה חמורה שעברו ניתוח בריאטרי. שיעור השברים בקרב הנבדקים – הן לפני והן אחרי הניתוח – הושווה עם שיעור השברים בקרב 38,000 אנשים הסובלים מהשמנה ו- 127,000 נבדקים ללא עודף משקל שלא עברו ניתוח בריאטרי.
 
לפני הניתוח - הקבוצה שעברה ניתוח בריאטרי חוותה שיעור גבוה יותר של שברים (שיעור הימצאות של 10.5%) בהשוואה לאנשים שסבלו מהשמנה (8.1%) או במשקל נורמאלי (6.6%). 
 
לאחר הניתוח - ההבדלים נותרו בעינם לאורך מעקב ממוצע של 4.4 שנים, למרות שהדפוסים באתרי השברים השתנו בקרב הקבוצות השונות.

 

 
 
 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007