הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ההמלצה הגורפת לדחות הריונות במדינות הנגועות בזיקה עשויה הוביל לשיעור גבוה של זיהומים
31.07.16

 

  

ההמלצה הגורפת לדחות הריונות במדינות הנגועות בזיקה עשויה להוביל לשיעור גבוה של זיהומים באם הדחייה תהיה קצרה מדי:
 

המדיניות המעודדת נשים לעכב את הכניסה להיריון ב- 3-6 חודשים במהלך אפידמית נגיף הזיקה, עשויה באופן פרדוקסאלי להוביל לעלייה בשיעור הזיהומים , כך עולה ממחקר חדש שפורסם ה- Annals of Internal Medicine.

לאחר ניתוח מידע על הדבקות בנגיף שאירעו בקולומביה בין אוקטובר 2015 ומאי 2016, העריכו החוקרים את היעילות של ההמלצות שניתנו לכלל הנשים לדחות הריונות ב- 3-24 חודשים. ההמלצות לדחות הריונות ב- 9-24 חודשים התבטאו בהפחתה של 17%-44% בשיעור הזיהומים בנגיף טרם הלידה, תחת ההנחה כי 50% מהנשים ייענו להמלצות.

 

מנגד, עיכוב של 3-6 חודשים התבטא בעלייה של 2%-8% בשיעור הזיהומים טרם הלידה. עלייה שנצפתה הודות לכך שהנשים הרו כאשר ההתפרצות הייתה קרובה לשיאה.

 

החוקרים סיכמו: "באזורים מסוכנים, עיכוב מאסיבי של 9 חודשים טרם כניסה להיריון עשוי להיות יעיל כאסטרטגיה למניעת Zika-induced microcephaly ולאזן את הסיכון הפוטנציאלי של עלייה בשיעורי החשיפה הטרום לידתית העשוי להופיע כתוצאה מעלייה בשיעור ההריונות סביב תקופת שיא האפידמיה."

 
 

לידיעה >>הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007