הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תורת הפלסיבו: הכל באמת בראש, להלן ההוכחות
17.07.16
 
 

 

לפני שנתיים ביקר בישראל הביולוג האמריקאי פרופ' ברוס ליפטון, מחבר הספר "הביולוגיה של האמונה". בהרצאתו הוא חזר במלים יפות ובאין ספור דוגמאות על המסר שמוטח בכל מתגייס ישראלי צעיר ביום הראשון לטירונות: "הכל בראש". או בגרסת האזרחות: "תחשוב טוב, יהיה טוב".

 

בכתבת טלוויזיה הוא אמר אז כי "זה מדע מובהק, המוח שלי מעצב את הכימיה של נוזל התא, שמזין 50 טריליון תאים". אבל הקשר שליפטון דיבר עליו בשכנוע עמוק, המוכר כ"אפקט הפלצבו", היה ונותר אחת התעלומות הגדולות של המדע. קיומו אינה מוטל בספק, אבל החידה — התהליכים הביולוגיים שהופכים שימוש בגלולת דמה לשיפור משמעותי בבריאות — לא נפתרה עד היום.   

 
מאת עידו אפרתי
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007