הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פסיכותרפיה יעילה יותר מנוגדי דיכאון לטיפול ביגון מורכב
12.07.16

 

 

 

יגון מורכב – המוגדר כקושי לתפקד, תחושת אשם מוגברת, התחושה שאושר אינו אפשרי, הימנעות מאזכור האובדן ומחשבות אובדניות – מופע בקרב כ- 7% מהאנשים המתמודדים עם שכול. במסגרת המחקר הנוכחי שארך 4 שבועות, כלל 4 זרועות ונערך במספר מרכזים השתתפו 395 מבוגרים עם יגון מורכב (חציון מהיארעות האובדן – 2.3 שנים), הללו חולקו אקראית לקבלת 16 פגישות טיפוליות ופלסבו, פגישות טיפול פלוס citalopram, citalopram בלבד או פלסבו בלבד. כשני שליש מהנבדקים סבלו גם מ- major depression.

 

נמצא כי הטיפול הפסיכותרפי, אך לא citalopram היה יעיל יותר מפלסבו (number needed to treat, 3.6) לשיפור ההרגשה. השילוב בין פסיכותרפיה ו- citalopram לא היה יעיל יותר מטיפול פסיכותרפי בלבד. אף על פי כן, שיעור הסימפטומים הדיכאוניים פחת במידה רבה יותר לאחר הטיפול המשולב בהשוואה לטיפול פסיכותרפי בלבד. בנוגע לנטיות אובדניות, טיפול פסיכותרפי בלבד היה יעיל יותר בהשוואה לפלסבו, והטיפול המשולב היה יעיל יותר מטיפול ב- citalopram בלבד.

 

 

 

לידיעה >>

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007