הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השימוש ב- Acetaminophen בהיריון והתפתחות מערכת העצבים: קשב וריכוז וסימפטומים על הספקטרום האוטיסטי
12.07.16

 

 

מחקר קוהורט מספרד אשר כלל 2,644 זוגות של אמהות וילדים שגויסו במהלך ההיריון ניסה לבדוק את השפעות השימוש ב- Acetaminophen במהלך ההיריון על התפתחות מערכת העצבים כפי שנמדדו באמצעות ה- Childhood Autism
(Spectrum Test (CAST), Conner’s Kiddie Continuous Performance Test (K-CPT וה- ADHD-DSM-IV form list.

 

 

מעל ל- 40% מהאמהות בקוהורט דיווחו על שימוש ב- acetaminophen במהלך ההיריון. 
 
בהשוואה לילדים שנולדו לאמהות שלא נטלו acetaminophen במהלך ההיריון, ילדים שנולדו לאמהות שנטלו acetaminophen במהלך 32 השבועות הראשונים להיריון הציגו סיכוי גבוה ב- 30% לסבול בגיל 5 שנים מהפרעות בריכוז, אשר נצפות לרוב בילדים עם אוטיזם או ADHD.
 

 

כמו כן הציגו הילדים הללו סיכוי מוגבר לסבול מהיפראקטיביות ואימפולסיביות וילדים שנחשפו באופן עקבי לתרופה הציגו ציונים נמוכים יותר במבחנים שבדקו ריכוז, אימפולסיביות ועיבוד חזותי.

 

יתר על כן, החוקרים מצאו כי בנים שנחשפו ל- acetaminophen בעודם ברחם הציגו סבירות גבוהה יותר להדגים סימפטומים קליניים של אוטיזם וכי שיעור היארעות הסימפטומים הללו גדל ככול שהחשיפה ל- acetaminophen הייתה גדולה יותר.

 


לידיעה >>

הידיעה הועברה ע"י  מערכת PharmaLine

הוסף תגובה חדשה
תגובות
12/07/16, 14:06
ברכה שטהל- המרכז למידע תרופתי
כותרת לעיתונאים!
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007