הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מרבית האפליקציות לבדיקת הפוריות אינן יעילות לתכנון או למניעת היריון
12.07.16

 

 

 

אנו הולכים ומסתמכים על אפליקציות המותקנות בטלפונים החכמים שלנו, אך על פי מחקר חדש, כאשר מדובר באפליקציות לבדיקת פוריות, יעילותן לתכנון או להימנעות מהיריון מוטלת בספק. כך סיכמו החוקרים לאחר שבדקו כ- 100 אפליקציות שכאלו.

 

החוקרים ציינו כי הפופולאריות של האפליקציות הולכת ועולה וכי מספר גדל והולך של נשים בגיל הפוריות מבקשות להשתמש ב- fertility awareness-based methods (FABMs) – המודעות מתי האישה פורייה במהלך המחזור החודשי.

 

מתוך מעל ל- 95 האפליקציות שנבדקו, מצאו החוקרים כי 55 מצהירות כי אין להשתמש בהן על מנת להימנע מהיריון, או כי הן אינן נסמכות על FABM מבוסס ראיות מדעיות.

 

על מנת לבדוק את 40 האפליקציות האחרות, השתמשו החוקרים בשיטת דירוג המבוססת על 5 נקודות ו- 10 קריטריונים הנחשבים חשובים למניעת היריון.

 

החוקרים מצאו כי 30 מהאפליקציות ניבאו את הימים הפוריים בעוד ש- 10 לא עשו כן.

 

ניקוד מושלם עבור דיוק או היעדר תוצאות false-negative הושג עבור 6 אפליקציות בלבד.

 

בהתבסס על ממצאי המחקר סיכמו החוקרים כי אין הם ממליצים להסתמך על האפליקציות הללו כאמצעי לתכנון היריון או הימנעות ממנו.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007