הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רשימה פשוטה של שבעה גורמי סיכון מסייעת לאתר אנשים המצויים בסיכון לפתח COPD
12.07.16

 

 

מחקר קליני שבדק רשימה פשוטה של שבעה גורמים מנבאים מצאה כי היא יעילה כבדיקת סקר המסייעת לזהות אנשים המצויים בסיכון לפתח chronic obstructive pulmonary disease.

 

המחקר שנערך במרפאות לרפואה ראשונית בארבע מדינות באמריקה הלטינית: ארגנטינה, קולומביה, ונצואלה ואורוגוואי הוא חלק מה- Prevalence Study and Regular Practice, Diagnosis and Treatment (PUMA) study.

 

החוקרים הזמינו לבדיקה מבוגרים מעשנים או מעשנים בעבר (גורם סיכון עיקרי ל- COPD) מגיל 40 ומעלה, הללו מילאו שאלונים ועברו בדיקות ספירומטריה.

 

נתוני השאלונים בתוספת מידע נגיש מהתיק הרפואי של הנבדקים, הפיקו שבעה גורמים מנבאים לתחלואה: מגדר, גיל, שנות חפיסה (עישון), קוצר נשימה, כיח, שיעול, והתשובה לשאלה – האם עברו בדיקת ספירומטריה בעבר.

 

החוקרים מצאו כי כלי הסקר הנסמך על שבעת הפריטים ניבא ביעילות מי מהנבדקים יוגדר כחולה COPD לאחר בדיקת הספירומטריה בלפחות 76% מהמקרים.

 

 

 

לידיעה >>


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007