הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- CDC מזהיר מפני שמרים העמידים לתרופות מרובות
10.07.16

 

 

 

מתקני הבריאות בארה"ב צריכים להישמר מפני Candida auris – שמר העמיד לתרופות מרובות, הגורם למחלה פולשנית ועשוי לגרום לתמותה – כך מזהיר ה- CDC.

 

מאז 2009, זיהומים ב- C. auris – כולל בזרם הדם, בפצעים ובאוזניים – תועדו באפריקה, אסיה, אירופה ודרום אמריקה. יתר על כן, דגימות זוהו בשנת 2013 בארה"ב. החולים נדבקים לרוב מספר שבועות לאחר שאושפזו בבית החולים, כאשר האורגניזם מתפשט בתוך מתקני הבריאות, אף על פי שהמנגנון המדויק להתפשטותו אינו ידוע.

 

כ- 60% מהחולים שנדבקו מתו, כך מדווח ה- CDC. אף על פי כן, הנתונים מבוססים על מספר מוגבל של מקרים, ושיעור גבוה של חולים סבל ממחלות רקע שהגבירו את הסיכון שלהם לתמותה.

 

למרות שכמעט כל הדגימות שבודדו היו עמידות ל- fluconazole, יותר ממחצית היו עמידות גם ל- voriconazole, שליש היו עמידות ל- amphotericin B ומספר מסוים ל- echinocandins. 
 
מספר דגימות אף היו עמידות לכל שלוש התרופות האנטי-פטרייתיות העיקריות.
 

הבדיקות המסחריות הקיימות כיום אינן יכולות להבחין בין C. auris ובין זני קנדידה אחרים.

 

   

   


 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007