הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

המוטציה הגנטית BRCA1 עשויה להגביר את הסיכון לסרטן רחם אגרסיבי
10.07.16

 

 

 

הסיכון ל- serous או serous-like endometrial cancer אגרסיבי עשוי להיות מוגבר בקרב נשים הנשאיות למוטציה הגנטית BRCA1, אפילו לאחר ניתוח להפחתת הסיכון הכולל הסרה של החצוצרות והשחלות. אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Oncology.

 

אף על פי כן, מצאו החוקרים כי הגן המוטנטי לא הגביר את הסיכון הכללי של הנשים ללקות בסרטן הרחם באם עברו את הפרוצדורה הקרויה risk-reducing salpingo-oophorectomy (RRSO).

 

RRSO היא הסרה כירורגית של החצוצרות והשחלות אשר מומלצת לעיתים לנשים המצויות בסיכון מוגבר לסרטן השד או השחלות עקב המוטציות הגנטיות BRCA1 או BRCA2

מספר מחקרי עבר פקפקו ביתרונות ה- RRSO + כריתת רחם להפחתת הסיכון לסרטן והחוקרים במחקר הנוכחי ניסו להבין כיצד מוטציות ה- BRCA משפיעות על הסיכון לסרטן הרחם בקרב נשים שעברו RRSO ללא כריתת רחם.

במחקר השתתפו 1,083 נשים (חציון גיל 45), מתוכן 627 עם המוטציה הגנטית BRCA1, 453 עם BRCA2 ו- 3 עם מוטציות בשני הגנים. כל הנשים עברו RRSO ללא כריתת רחם.

 

סה"כ, 8 מתוך 1,083 הנשים פיתחו סרטן ברחם, מתוכן 5 היו serous או serous-like endometrial cancer. 4 מהמקרים הללו התרחשו בקרב נשים עם המוטציה הגנטית BRCA1, בעוד שמקרה אחד אירע באשה עם המוטציה BRCA2.

 

לאחר שהושוו שיעורי התחלואה הללו עם שיעורי התחלואה בכלל האוכלוסייה חישבו החוקרים כי נשים עם BRCA1 לאחר RRSO בגיל 45 מציגות סיכון גבוה ב- 2.6% לפתח serous או serous-like endometrial cancer טרם יגיעו לגיל 70.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007