הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

CT לכל הגוף בעקבות טראומה אינו מקטין את שיעורי התמותה במהלך האשפוז בבית החולים
07.07.16

 

 

 

בהשוואה לגישה הסטנדרטית לביצוע בדיקות הדמיה, סריקת CT לכל הגוף המבוצעת בעקבות פגיעה טראומטית אינה מפחיתה את שיעורי התמותה במהלך האשפוז בבית החולים, כך מצא מחקר בינלאומי רב-מרכזי שפורסם בכתב העת Lancet.

 

במסגרת המחקר נבדקו כ- 1,100 מבוגרים לאחר טראומה חמורה שחולקו באופן אקראי לעבור סריקת CT של כל הגוף באופן מיידי או בדיקת הדמיה שגרתית (לדוגמא, של החזה או האגן) ולאחר מכן סריקת CT סלקטיבית כנדרש.
מטרת המחקר העיקרית – תמותה במהלך השהייה בבית החולים – הייתה דומה בקרב שתי הקבוצות, 16%.
יתר על כן, שיעורי התמותה היו דומים גם במסגרת תת-ניתוח שכלל נבדקים לאחר polytrauma או נבדקים עם פגיעת מוח טראומטית.
 

סריקת CT מיידית של כל הגוף נמצאה קשורה עם חשיפה משמעותית יותר לקרינה (20.9 מול 20.6 mSv) אך עם ביצוע מהיר יותר של בדיקת ההדמיה (30 מול 37 דקות). העלויות לבית החולים היו דומות עבור שתי הגישות.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007