הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אילו חולים מציגים את הסיכוי הגבוה ביותר להפסיק את הטיפול בסטטינים?
07.07.16
 

 

הפסקת הטיפול בסטטינים היא לרוב זמנית או עקב היענות לקויה, כך טוען מחקר שפורסם ב- BMJ. החוקרים הציעו כי צוותי הרפואה יכולים להיעזר בממצאים הנ"ל על מנת לנסות לזהות ולטפל בחולים המציגים את הסבירות הגבוהה ביותר להפסיק את הטיפול.

 

בעזרת מסד נתונים גדול מבריטניה זוהו ונבדקו מעל ל- 570,000 מבוגרים שהחלו לקבל טיפול בסטטינים למניעה ראשונית או שניונית בין השנים 2002-2013.


לאורך 2.5-3.5 שנות מעקב. מעל ל- 40% מהחולים הפסיקו את הטיפול, ומעל ל- 70% מהללו החלו את הטיפול מחדש.

בין הממצאים:


• "מפסיקים אמיתיים" – כלומר, חולים שהפסיקו את הטיפול ולא התחילו מחדש – כללו נשים, כאלו מעל לגיל 75 או מתחת לגיל 50, וחולים במחלת כבד כרונית.


• "מפסיקים מתחילים" – כאלו שהפסיקו את הטיפול אך התחילו אותו שוב – כללו חולים בסוכרת סוג 1, מקבוצות מעוט אתניות, או המציגים גורמים משפיעים הקשורים לסגנון החיים ולחוסר היענות כגון עישון.


• "היענות יחסית" – כאלו המציגים סבירות נמוכה להפסיק את הטיפול או סבירות גבוהה להתחיל את הטיפול מחדש באם הפסיקו – כולל כאלו עם מצבים המגבירים את הסיכון הקרדיווסקולארי כגון סוכרת סוג 2 ויתר לחץ דם.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007