הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סיגריות אלקטרוניות עשויות לגרום לתחלואה בחלל הפה
07.07.16

 

 

 

במסגרת המחקר נוצר ונותח אירוסול של סיגריות אלקטרוניות.

 

בפאזה הגזית, נמצאה קורלציה חיובית בין ה- (particle number concentration (PNC באירוסול של הסיגריות האלקטרוניות עם משך השאיפה בעוד שה- PNC והתפוצה השתנו בהתאם לסוג הסיגריות (טעמים שונים ותכולת הניקוטין).

בפאזה הנוזלית (מים או מדיום של תרבית תאים), נמצא כי גודל הננו-חלקיקים היה גבוה באופן מובהק מזה שבפאזה הגזית, ייתכן שעקב אגרגציה של ננו חלקיקים בפאזה הגזית.

 

באמצעות שימוש בתבחין רגיש לרעילות (in vitro) הודגם כי הארוסול של הסיגריות האלקטרוניות מפחית באופן מובהק את הרמות התוך תאיות של ה- glutathione ב- NHOKs - באופן תלוי מינון וגורם לרעילות.

 

הממצאים מעידים כי אירוסול מסיגריות אלקטרוניות רעיל לתאי האפיתל האוראליים וכי המנגנון המולקולארי העומד בבסיס התופעה קשור לעקה חמצונית הנגרמת על ידי החומרים הרעילים (ננו חלקיקים וכימיקלים) המצויים באירוסול.

 

  

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007