הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דפוסים מיקרוביאלים מובחנים בדגימות הצואה של תינוקות קשורים להיארעות ברונכיוליטיס
03.07.16

 

  

מיקרוביוטה של המעי המורכבת ברובה מ- Bacteroides מגבירה את הסיכון ל- bronchiolitis בתינוקות, כך מציע מחקר מקרה ביקורת שפורסם בכתב העת Pediatrics.

 

החוקרים השוו 40 ילודים שאושפזו עקב bronchiolitis עם 115 תינוקות בריאים (קבוצת הביקורת) – חציון גיל, 3 חודשים. לאחר שנאספו דגימות צואה במהלך האשפוז בבית החולים (קבוצת המקרים) או בבית טרם הביקור במרפאה (קבוצת הביקורת) ערכו החוקרים ריצוף גנטי 16S rRNA על מנת לזהות את פרופיל המיקרוביוטה.

 

ארבעה פרופילים שונים זוהו: דומיננטיות של (Escherichia (30%, דומיננטיות של (Bacteroides (28%, דומיננטיות של (Enterobacter/Veillonella (22%, ודומיננטיות של (Bifidobacterium (21%. לאחר תקנון למשתנים מרובים, הפרופיל בו ה- Bacteroides היו דומיננטיים נמצא קשור עם סיכון מובהק ל- bronchiolitis, בהשוואה לפרופילים בהם Enterobacter/Veillonella היו דומיננטיים (odds ratio, 3.9).

 

המיקרוביוטה במעי עשויה להשפיע על התגובה החיסונית באזורים שונים בגוף, כגון מערכת הנשימה, ציינו החוקרים.

 

 

  

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007