הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בני נוער המעשנים סיגריות אלקטרוניות מציגים סיכוי גבוה פי 5 לעשן סיגריות רגילות מאוחר יותר בחייהם
19.06.16

 

 

בני נוער המעשנים סיגריות אלקטרוניות מציגים סיכוי גבוה באופן מובהק לעשן סיגריות רגילות כאשר יגיעו לגיל החוקי לרכישת טבק, כך עולה ממחקר חדש שפורסם בכתב העת Pediatrics .

 

כ- 150 בני נוער מקליפורניה, מכיתות י"א ו- י"ב, אשר דיווחו על עישון סיגריות אלקטרוניות ולא עישנו מעולם סיגריות רגילות הושוו עם 150 בני נוער שלא עישנו מעולם סיגריות אלקטרוניות או רגילות. לאחר שעברו את גיל 18 ענו הנבדקים על שאלות הנוגעות להרגלי העישון שלהם.

 

כ- 40% מהנערים שדיווחו על עישון סיגריות אלקטרוניות בתחילת המחקר, דיווחו על עישון סיגריות רגילות בבדיקת המעקב, זאת בהשוואה ל- 11% מהנבדקים שלא עישנו מעולם סיגריות אלקטרוניות.
 
לאחר תקנון רב-משתני, נמצא כי המעשנים סיגריות אלקטרוניות מציגים סבירות גבוהה פי 5 להתחיל לעשן סיגריות רגילות בהשוואה ללא מעשנים. הקשר שנצפה היה אף חזק יותר בקרב בני נוער שהציגו סבירות נמוכה להתחיל לעשן (כלומר, בני נוער שהצהירו כי אינם מתכוונים להתחיל לעשן סיגריות רגילות) - odds ratio, 9.7.
 

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007