הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

התרופה Liraglutide לטיפול בסוכרת מונעת אירועים קרדיווסקולאריים
19.06.16

 

  

 

Liraglutide - glucagon-like peptide 1 analogue המשמשת לטיפול בסוכרת סוג 2 – מפחיתה את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים בקרב חולים בסיכון קרדיווסקולארי גבוה, כך מצא מחקר בינלאומי שמומן על ידי חברת התרופות, פורסם ב- New England Journal of Medicine והוצג בוועידה השנתית של ה- American Diabetes Association.

 

כ- 9,300 מבוגרים חולי סוכרת סוג 2 שהציגו רמות המוגלובין מסוכרר של 7% ומעלה וסיכון גבוה לאירועים קרדיווסקולאריים חולקו באופן אקראי לקבלת liraglutide מלעורי או פלסבו מדי יום, בנוסף לטיפול הסטנדרטי. לאורך כ- 4 שנות המעקב, מטרת המחקר העיקרית – שיעור ההיארעות המשולב הכולל אירוע ראשון של אוטם שריר הלב, שבץ, או תמותה מגורם קרדיווסקולארי – אירע בתדירות נמוכה יותר בקרב החולים בקבוצת המחקר (13% מול 14.9%). באופן ספציפי, שיעור התמותה עקב גורמים קרדיווסקולאריים היה נמוך יותר בקרב המטופלים ב- liraglutide (4.7% מול 6.0%), כמו גם שיעור התמותה מכל הסיבות (8.2% מול 9.6%).

 

המטופלים בתרופה הציגו סיכוי גבוה יותר להפסיק את הטיפול עקב תופעות לוואי (9.5% מול 7.3%), בעיקר עקב תופעות במערכת העיכול.

 

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007