הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נמצא קשר בין דעיכה קוגניטיבית ושינויים בלחץ הדם
31.05.16

  

  

 

שונות במדידות לחץ הדם המבוצעות במהלך ביקורים שונים במרפאה קשורה עם קצב מהיר יותר של דעיכה קוגניטיבית בקרב מבוגרים, כך מצא מחקר שפורסם בכתב העת Hypertension.

 

כ- 1000 מבוגרים סינים מגיל 55 ומעלה שעברו מדידות לחץ דם במהלך 3-4 ביקורים עוקבים במרפאה עברו בדיקות סקר להמצאות דעיכה קוגניטיבית במשך 5 שנים.

 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי נבדקים שנמצאו בשליש הגבוה של השונות בלחץ הדם הסיסטולי הדגימו קצב דעיכה קוגניטיבית (מילולי ושקשור לזיכרון) מהיר יותר, בהשוואה לנבדקים בשליש התחתון, ממצא מובהק סטטיסטית.

 

בקרב מבוגרים בגילאים 55-64 – אך לא בקרב מבוגרים יותר – אשר נמצאו בשליש העליון, נמצא כי שונות גבוהה בלחץ הדם הדיאסטולי קשורה עם דעיכה קוגניטיבית מהירה יותר, בהשוואה למבוגרים שנמצאו בשליש התחתון.

 

לא נמצא קשר בין מדידות ממוצעות של לחץ הדם ודעיכה קוגניטיבית.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007