הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

נשים הסובלות מפרפור פרוזדורים מצויות בסיכון מוגבר לסרטן
31.05.16

  

  

 

 

נמצא קשר בין אבחנה חדשה של (atrial fibrillation (AF בקרב נשים וסיכון מוגבר לסרטן, ולהפך, כך על פי מחקר שפורסם ב- JAMA Cardiology.

 

החוקרים בחנו מידע שכלל 35,000 נשים בריאות מה- Women's Health Study. לאורך חציון מעקב של 19 שנים, 4% פיתחו AF ו- 15% פיתחו סרטן. נשים שפיתחו AF הציגו שיעורים גבוהים יותר של היארעות סרטן בהשוואה לנשים ללא AF 
(1.4 מול 0.8 אירועים פר 100 שנות-אדם). ההשפעה נצפתה לאורך מעל לשנה לאחר האבחנה של AF.

 

גם ההשפעה ההפוכה נצפתה – נשים שאובחנו כחולות סרטן הציגו שיעורי היארעות גבוהים יותר של AF לאחר האבחנה בהשוואה לנשים ללא סרטן (0.38 מול 0.24 אירועים פר 100 שנות אדם). אך ההבדל היה מובהק סטטיסטית רק בשלושת החודשים הראשונים.

 

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007