הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכת נתרן גבוהה מגבירה את הסיכון הקרדיווסקולארי בקרב החולים במחלת כליות כרונית
31.05.16

  

  

צריכת נתרן גבוהה מגבירה את הסיכון לאירועים קרדיווסקולאריים בקרב החולים במחלת כליות כרונית, כך מציע מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

כ- 3,800 מבוגרים עם מחלת כליות כרונית בחומרה קלה עד בינונית נתבקשו לאסוף דגימות שתן במהלך 24 שעות, בתחילת המחקר ולאחר מכן מדי שנה למשך שנתיים. הפרשת הנתרן הממוצעת חושבה ושימשה כמדד לצריכת הנתרן. מטרת המחקר העיקרית הייתה היארעות משולבת של אי ספיקת לב עם גודש (congestive heart failure) לא קטלנית, אוטם שריר הלב או שבץ.

 

לאורך חציון של 7 שנות מעקב, כ- 800 אירועים תועדו. לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי הנבדקים שנמצאו ברביעון העליון של הפרשת הנתרן (4548 mg/24 hr ומעלה) הציגו סיכון גבוה ב- 36% לסבול מהאירועים שהרכיבו את מטרת המחקר העיקרית בהשוואה לנבדקים ברביעון הנמוך (<2894 mg/24 hr).

 

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007