הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הסיכון ל- microcephaly לאחר זיהום בנגיף ה- Zika בטרימסטר הראשון להיריון
31.05.16

  

  

 

הערכת הסיכון ל- microcephaly לאחר הדבקה בנגיף הזיקה במהלך הטרימסטר הראשון להיריון נעה בין 0.88% ל- 13.2%, כך מדווח ה- CDC ב- England Journal of Medicine.

 

ההערכות מבוססות על מידע מ- Bahia, מדינה ברזילאית שנפגעה מהנגיף. הטווח הרחב הינו פועל יוצא של שיעורי ההדבקה השונים והאפשרות לדיווח יתר.

 

הקצה הנמוך של הטווח, קרוב לשיעור 0.95% - אשר דווח בפולינזיה הצרפתית במהלך ההתפרצות של עונת 2013-2014.

 

החוקרים ציינו כי הקשר שנצפה בין הדבקה בטרימסטר השני והשלישי להיריון ו- microcephaly היה זניח בלבד.

 

יש לציין כי הידע הקיים כיום בנוגע לביולוגיית ההדבקה של הנגיף בהיריון מבוסס על תיאורים קליניים וזיהומים המלווים בסימפטומים, ולכן, ידע מועט בלבד קיים בנוגע להשפעתם של זיהומים קלים או א-סימפטומאטיים, או זיהומים בשלבים מוקדמים של ההיריון, כאשר האישה עדיין כלל לא מודעת להריונה.

 

 

 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007