הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

גלולות משולבות למניעת היריון המכילות מינון נמוך של אסטרוגן ו- Levonorgestrel הינן הבטוחות ביותר
17.05.16

 

 

גלולות משולבות למניעת היריון המכילות מינון נמוך של אסטרוגן ו- levonorgestrel הינן הבטוחות ביותר במונחים של הסיכון הקרדיווסקולארי, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

במסגרת המחקר הצרפתי נבדקו כ- 5 מיליון נשים שנטלו גלולות משולבות בין השנים 2010-2012. לאורך תקופה זו, תועדו כ- 3,300 אירועים ראשונים של תסחיפים לריאות, שבץ איסכמי, ואוטם שריר הלב.
 

לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא קשר בין פורמולציות המכילות מינון נמוך של אסטרוגן (20 µg) וסיכון נמוך להיארעות הנ"ל. יתר על כן, לאחר תקנון למינון האסטרוגן, נמצא כי פורמולציות שהכילו desogestrel היו קשורות בסיכון גבוה פי 2 לתסחיפים לריאות בהשוואה לכאלו שהכילו levonorgestrel.

 

סה"כ נמצא כי גלולות שהכילו levonorgestrel + 20 µg estrogen היו קשורות עם הסיכון הנמוך ביותר להיארעות משולבת של תסחיפים לריאות, שבץ או אוטם שריר הלב, בהשוואה ל-7 סוגי גלולות משולבות אחרות שנבדקו במסגרת המחקר.

 

  

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007