הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מזהיר מפני הופעה נדירה של תגובות עוריות חמורות לאחר נטילת התרופה האנטי-פסיכוטית Olanzapine
17.05.16

 

 

התרופה אנטי-פסיכוטית הא-טיפית olanzapine
Zyprexa ואחרות עשויה לגרום לתגובה עורית חמורה המכונה drug
(reaction with eosinophilia and systemic symptoms (DRESS, כך הזהיר ה- FDA.

 

DRESS עשויה להופיע כפריחה מפושטת המלווה בחום, נפיחות בקשריות הלימפה ונפיחות בפנים. המצב עשוי לפגוע בכבד, בריאות, בלב ובלבלב והוא אף עשוי לגרום למוות.

 

מאז אושרה התרופה בשנת 1996, קיבל ה- FDA 23 דיווחים על היארעות DRESS הקשורה בנטילת olanzapine ברחבי העולם. מטופל אחד נפטר – אף על פי שבמקרה זה תתכן מעורבות של תרופות נוספות.

 

 

הסוכנות ממליצה למטפלים להפסיק מיידית את הטיפול ב- olanzapine בכל מקרה בו מתעורר חשד להיארעות DRESS. אבחנה מוקדמת חיונית היות ואין כל טיפול ספציפי למצב מלבד טיפול תומך ובמקרים מסוימים סטרואידים סיסטמיים.
יש להדריך את המטופלים לזהות את הסימפטומים הקשורים ב- DRESS ולפנות לטיפול רפואי מיידי באם הם מופיעים.

 

 

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007