הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- CDC מפרסם קווים מנחים לבדיקת הנוכחות של נגיף ה- Zika בשתן
17.05.16

 

 

ה- CDC ממליץ כעת על ביצוע בדיקות שתן לאנשים החשודים שנדבקו בנגיף הזיקה. ניתן לבדוק דגימות שתן שנאספו פחות משבועיים לאחר הופעת הסימפטומים באמצעות בדיקת real-time reverse transcription-polymerase chain
(reaction (rRT-PCR.

  

ההנחיות שפורסמו ב- MMWR ממליצות כי בדיקת ה- rRT-PCR צריכה להתבצע בנוסף לבדיקת סרום באם הדגימה ניטלה פחות משבוע לאחר הופעת הסימפטומים. המשמעות של תוצאה חיובית בכל אחת מהבדיקות הינה כי המטופל נגוע בזיקה.
מידע ראשוני מעיד כי הנגיף עשוי להימצא ברמות גבוהות יותר או במשך תקופות ממושכות יותר בשתן בהשוואה לסרום. בקרב 55 נבדקים מפלורידה שנחשדו כי נדבקו בנגיף במהלך טיול, ואשר סיפקו דגימות שתן וסרום בתוך חמישה ימים מהופעת הסימפטומים – נמצא כי 95% מדגימות השתן היו חיוביות להמצאות RNA נגיפי בהשוואה ל- 56% מדגימות הסרום. לאחר 5 ימים, לא נמצאו רמות ניתנות לזיהוי של RNA נגיפי בסרום, בעוד שדגימות שתן חיוביות נמצאו עד לאחר 20 יום.
 

 

כמו כן נמצא כי הנגיף עשוי להיות מאובחן ברוק.

 

  

   


 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007