הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מנה בודדת של Dexamethasone מול חמישה ימים של Prednisone לטיפול באסטמה חריפה
05.05.16

 

 

טיפול רוטיני בהתלקחויות של מחלת האסטמה הניתן למטופלים בחדר המיון כולל טיפול של חמישה ימים בפרדניזון. לדקסמתזון זמן מחצית חיים ארוך יותר ומחקרים קודמים מצאו כי טיפול של יום או יומיים בדקסמתזון עשוי להיות יעיל כטיפול של חמישה ימים בפרדניזון. במסגרת המחקר חולקו אקראית מבוגרים עם התלקחות מתונה עד בינונית של אסטמה חריפה לקבלת 12 מ"ג של דקסמתזון פומי או טיפול של חמישה ימים ב- 60 מ"ג פרדניזון.

 

מעקב טלפוני נערך אחר 376 מטופלים. הישנות אירעה בקרב 12.1% מהמטופלים בדקסמתזון ובקרב 9.8% מהמטופלים בפרדניזון. המחקר תוכנן כ- noninferiority trial והגבול העליון של רווח בר הסמך שנע סביב הבדל של 2.3% היה גדול מהקריטריון שהוגדר מראש עבור noninferiority, 8%. לכן, סיכמו החוקרים כי מנה בודדת של דקסמתזון אינה שוות ערך לחמישה ימים של פרדניזון.

 

 

לידיעה>>

 

הידיעה הועברה ע"י חנה מרכוס מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007