הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דפוסי הדיאטה והסיכון לאירועים קרדיוסקולאריים בקרב חולים בסיכון גבוה עם מחלה קורונרית יציבה
05.05.16

 

 

מטרות: לקבוע האם דפוסי הדיאטה קשורים להיארעות תופעות קרדיווסקולאריות חמורות לא רצויות בקרב חולים המצויים בסיכון גבוה עם מחלת עורקים קורונרית יציבה.

רקע: דיאטה ים תיכונית נמצאה קשורה עם שיעורים נמוכים של תמותה עקב גורמים קרדיווסקולאריים. פחות ברור האם דיאטות מערביות קשורות לסיכון קרדיווסקולארי מוגבר.
שיטות: 15,482 נבדקים מ- 39 מדינות מילאו שאלונים בנוגע לסגנון חייהם. דיאטה ים תיכונית נחשבה לדיאטה עשירה בדגנים, פירות, ירקות, קטניות, דגים ואלכוהול ודיאטה מערבית נחשבה לכזו העשירה בדגנים מלאים, קינוחים, משקאות ממותקים ומזונות מטוגנים בשמן עמוק.
תוצאות: לאחר חציון מעקב של 3.7 שנים, תמותה קרדיווסקולארית ואירועים לא קטלניים של אי ספיקת לב ושבץ אירעו בקרב 7.3% מהנבדקים בקבוצה שהציגה ציון של ≥15 עבור צריכת הדיאטה הים תיכונית, בקרב 10.5% מהנבדקים בקבוצה שהציגה ציון של 13-14 ובקרב 10.8% מהנבדקים שהציגו ציון של ≤12. לא נמצא כל קשר בין הציון שניתן לצריכה של דיאטה מערבית ובין הסיכון לנ"ל.
מסקנות: צריכת מזונות בריאים משמעותית יותר מהימנעות ממזונות לא בריאים למניעה שניונית של מחלות לב קורונריות. 
 
 
 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007