הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

תרופה הנמכרת ללא מרשם רופא עשויה להפוך את הנזק הכרוני הנגרם ליכולת הראיה ע"י MS
21.04.16

  

 

 

אנטיהיסטמין נפוץ המשמש לטיפול בסימפטומים של אלרגיות ושפעת (clemastine fumarate), הופך באופן חלקי את הנזקים הנגרמים למערכת הראייה על ידי מחלת הטרשת הנפוצה, כך מצא מחקר מוקדם.

 

במחקר השתתפו חולי MS עם optic neuropathy.

 

ידוע כי במחלת הטרשת הורסת מערכת החיסון את מעטפות המיאלין המגנות על העצבים ובהם העצב המוביל מידע חזותי מהעין למוח ולכן נזק לעצב הראייה הינו תוצאה נפוצה של המחלה.
 
המחקר שארך חמישה חודשים כלל 50 אנשים בגיל 40 בממוצע שחלו ב- MS למשך 5 שנים בממוצע והציגו מוגבלות ברמה בינונית. כל הנבדקים הציגו נוירופתיה אופטית כרונית יציבה.
 

הנבדקים עברו בדיקות ראיה בתחילת ובסוף המחקר במסגרתן נבדקה מהירות ההולכה העצבית מה- retina ל- visual cortex. במהלך שלושת חודשי המחקר הראשונים קיבלו הנבדקים clemastine fumarate או פלסבו, במהלך שני חודשי המחקר האחרונים, הוחלפו הקבוצות.

 

נמצא כי העיכוב בהולכה מותן בכ- 2 מילישניות בממוצע בכל עין, פר מטופל שקיבל את האנטי היסטמין.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י  מערכת PhramaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
25/04/16, 21:23
יהונתן הרוקח
והחדשות הרעות הן....שאין בארץ הקודש. חבל לא?
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007