הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מקל את המגבלות לטיפול ב- Metformin עבור חולים עם אי ספיקת כליות קלה-בינונית
19.04.16

 

 

טיפול ב- Metformin עשוי להיות בטוח עבור כלל החולים הסובלים מאי ספיקת כליות קלה ועבור חלק מהחולים הסובלים מאי ספיקת עליות בינונית, כך עולה משינוי בהתוויות שפורסם על ידי ה- FDA. בעבר שווקה התרופה יחד עם אזהרה כי אין לתת אותה כאשר רמות ה- creatinine גבוהות מהנורמאלי.

לאחר סקירת מידע הנוגע לסיכון ל- lactic acidosis פרסם ה- FDA את ההנחיות הבאות:
• טרם תחילת הטיפול ב- metformin ולפחות מדי שנה לאחר התחלת הטיפול, יש להעריך את ה-

(glomerular filtration rate (eGFR של המטופל. חולים עם גורמי סיכון נוספים למחלת כליות, כגון גיל מבוגר, צריכים לעבור בדיקות eGFR בתדירות גבוהה יותר.
• קיימת קונטרה-אינדיקציה למתן metformin לחולים עם eGFR נמוך מ- 30 mL/minute/1.73 m2, אין להתחיל טיפול בתרופה ברמות eGFR של 30–45 mL/minute/1.73 m2 ובמידה והרמות צונחות לטווח הנ"ל במהלך טיפול יש להעריך את יתרונות וחסרונות הטיפול טרם ימשך.
• יש להפסיק את הטיפול בתרופה טרם תבוצע בדיקת דימות עם חומר ניגוד מבוסס יוד בקרב חולים עם eGFR של 30–60 mL/minute/1.73 m2, בקרב חולים עם היסטוריה של מחלות כבד, אלכוהוליזם, אי ספיקת לב או כאלו הצפויים לקבל את חומר הניגוד באינפוזיה.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007