הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סריקות CT של מוחותיהם של תינוקות שנחשפו לנגיף ה- Zika מדגימות אב-נורמאליות חמורה
17.04.16

 

מחקר נוסף מצא מלפורמציות מוחיות חמורות בקרב תינוקות עם microcephaly הקשורה לנגיף ה- Zika.

 

במסגרת המחקר נערכו סריקות CT למוחותיהם של 23 תינוקות ברזיליים עם congenital microcephaly שנולדו לאמהות שהציגו סימפטומים הקשורים להדבקה בזיקה במהלך הטרימסטר הראשון או השני להריונן. (7 התינוקות שה- CSF שלהם נבדק היו חיוביים לנגיף הזיקה). כל התינוקות הציגו הסתיידויות תוך מוחיות, שרוכזו בעיקר באונות המצחית והקודקודית ותת צפיפות אב-נורמאלית של החומר הלבן. תינוק אחד אף הדגים סימנים של שבץ איסכמי.

 

החוקרים סיכמו: "המצאות hypogyration של הקורטקס ו- hypomyelination אוdysmyelination של החומר הלבן בקרב כל התינוקות ו- cerebellar hypoplasia במרביתם, מציעה כי הנגיף הזיקה למעשה מפריע להתפתחות המוח ואינו הורס אותו."

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007