הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אזהרה מפני אי ספיקת לב תצורף לתרופות Saxagliptin ו- Alogliptin
17.04.16

 

תרופות לטיפול בסוכרת סוג 2 המכילות את ה- dipeptidyl peptidase-4 inhibitors, saxagliptin ו- alogliptin ישווקו בצירוף הערת אזהרה מפני הסיכון הפוטנציאלי לאי ספיקת לב, כך הודיע ה- FDA.

 

הסיכון עשוי להיות מוגבר בעיקר בקרב חולים עם מחלת לב או מחלת כליות ועל הרופאים לשקול הפסקת טיפול בתרופות הללו באם התפתחה אי ספיקת לב, נמסר מהסוכנות.

 

שני מחקרים חדשים מצאו כי שיעור גבוה יותר של אשפוזים עקב אי ספיקת לב נמצא בקרב המטופלים ב- saxagliptin (3.5% מול 2.8% מהמטופלים בפלסבו) וב- alogliptin (3.9% מול 3.3%).

 

על המטופלים בתרופות הללו לפנות מיידית למרפאה באם הם מפתחים את אחד מהסימפטומים הבאים של אי ספיקת לב:
 
• קוצר נשימה לא אופייני במהלך ביצוע פעילויות יומיומיות
• קשיי נשימה בשכיבה
• עייפות או חולשה
• עלייה במשקל, נפיחות בקרסוליים, ברגליים או בבטן

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007