הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

FDA: המצאות מכשירים רפואיים אלקטרוניים אינה מונעת ביצוע CT
14.04.16

 

המצאות משאבות אינסולין, קוצבי לב, דפיברילטורים מושתלים ו- neurostimulators אינה מונעת את השימוש בסריקות CT, כך הודיע ה- FDA. בעוד ש- CT עשוי להפריע לפעילותם של ההתקנים הנ"ל, יתרונות הסריקה עולים על הנזקים הפוטנציאליים, ציינה הסוכנות.

 

מה- FDA נמסר: "אנו מבינים כיום כי כאשר סורק CT מקרין ישירות את המעגלים החשמליים של התקנים רפואיים אלקטרוניים מושתלים או נלבשים הוא עשוי לגרום להפרעה אלקטרונית שתשפיע על פעולתו של המכשור הרפואי." אף על פי כן, הסיכוי "להשפעה לא רצויה ובעלת משמעות קלינית נמוכה ביותר." יתר על כן, הסיכוי להפרעה אלקטרונית נמוך יותר תחת רמות קרינה נמוכות, ואין כלל הפרעה כאשר קרן הרנטגן הראשית אינה עוברת מעל ההתקן.

 

ה- FDA אף מציין את התופעות הבלתי רצויות שהתרחשו עד כה (לדוגמא, היפוגליקמיה בקרב הנעזרים במשאבות אינסולין) ומפרט הנחיות לביצוע סריקות CT לאנשים עם ההתקנים המדוברים.לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007