הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שתיית קפה מפחיתה את הסיכון לסרטן המעי הגס
14.04.16

 

צרכני קפה מציגים סיכון מופחת להתפתחות סרטן המעי הגס, כך מצא מחקר מקרה-ביקורת שפורסם בכתב העת Cancer Epidemiology, Biomarkers & Prevention. החוקרים בדקו את צריכת הקפה בקרב 5100 נבדקים עם סרטן המעי הגס ובקרב 4100 נבדקים בריאים מישראל. לאחר תקנון למשתנים מרובים, כל צריכה של קפה נמצאה כמפחיתה ב- 26% את הסיכון לסרטן המעי הגס בהשוואה להימנעות משתיית קפה. הסיכון היה הנמוך ביותר בקרב צרכני קפה כבדים (מעל ל- 2.5 כוסות קפה ביום). היתרונות נצפו הן בקרב השותים קפה רגיל והן בקרב השותים קפה נטול קפאין.

 

החוקרים שיערו כי צריכת קפה עשויה להשפיע על התנועתיות במעי, על היציאות, על הרכב המיקרוביום ועל תהליכי דלקת, וסיכמו: "הסיכון הבריאותי הנלווה לצריכת קפה הינו נמוך, אך יש צורך בראיות נוספות טרם נמליץ על שתיית קפה כגישה להפחתת הסיכון להיארעות סרטן המעי הגס."

 


 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007