הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

צריכה גבוהה של סידן עשויה להגן על מבוגרים מפני CVD, אך לא מפני שבץ או שברים
12.04.16

 

 

 

בנוגע לצריכת סידן ישנן חדשות טובות ורעות – צריכה גבוהה עשויה להפחית את הסיכון לתחלואה קרדיווסקולארית אך לא להיארעות שבץ או שברים בקרב מבוגרים. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שהוצג ב- Endo 2016 – הוועידה השנתית של ה- Endocrine Society שנערכה בבוסטון.

 

במסגרת המחקר נבדקו 2,199 גברים ו- 2,704 נשים בגילאים 50 ומעלה – ללא היסטוריה של CVD או שבץ – שנטלו חלק ב- Korea's Ansung and Ansan Cohort Study שהחל בשנת 2001. במסגרת המחקר נערך מעקב של 13 שנים אחר הנבדקים.

 

צריכת הסידן הוערכה באמצעות שאלוני תזונה. מדי שנתיים הנבדקים עברו בדיקות וראיונות באמצעותם זוהתה היארעות של CVD, שבץ ושברים.

 

בהשוואה לנבדקים עם צריכת סידן נמוכה, הללו שצרכו רמות גבוהות של סידן הציגו סיכון נמוך ל- CVD. אף על פי כן, לא נצפתה כל ירידה בסיכון לשברים או שבץ על רקע צריכת רמות גבוהות של סידן.

 

 

לידיעה >>

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007