הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

כיצד Oxytocin nasal spray עשוי לסייע לטיפול בהשמנה?
12.04.16

 

 

 

מחקר חדש מציע כי oxytocin nasal spray עשוי לסייע להתמודד עם מגיפת ההשמנה היות והוא מסייע לשליטה העצמית.

 

המחקר שנערך על ידי חוקרים מאוניברסיטת הרווארד ומה- Massachusetts General Hospital שבבוסטון הוצג לאחרונה בוועידה השנתית ה- 98 של ה- Endocrine Society.

 

Oxytocin הוא הורמון המיוצר במוח ומועבר לבלוטת ההיפופיזה. לעיתים הוא מכונה "הורמון האהבה" עקב תפקידיו בסקס, לידה והנקה, ההורמון אף חשוב לשליטה על צריכת המזון ועל המשקל.

 

צורה סינטטית של oxytocin זמינה בארה"ב באינפוזיה או זריקה, התרופה Pitocin משמשת לזירוז לידה. באירופה מאושר oxytocin כ- nasal spray.

 

במסגרת המחקר נערכו בדיקות פסיכולוגיות במהלכן הושבו הנבדקים מול מחשבים ונתבקשו להגיב להופעת סמלים או לשמיעת צלילים בלחיצת כפתור. הנבדקים – 10 גברים בגילאים 23-43 עם עודף משקל או השמנה נבחנו פעמיים, 15 דקות לאחר שריססו את הספריי לשני הנחיריים. יום לאחר קבלת ה- oxytocin וביום נוסף הם קיבלו פלסבו וחזרו על המבחן.

 

החוקרים מצאו כי לאחר קבלת ה- oxytocin, הגברים נטו להקיש בתדירות נמוכה יותר על הכפתור כאשר הם לא היו אמורים להקיש עליו. לדברי החוקרים הנ"ל מעיד על שליטה התנהגותית גדולה יותר ועל אימפולסיביות נמוכה יותר.

 

 

לידיעה>>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007