הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עישון סיגריות משנה את המיקרוביוטה של חלל הפה
12.04.16

 

 

עישון סיגריות משנה באופן משמעותי את המיקרוביוטה של חלל הפה ובכך עשוי להשפיע על הסיכון להתפתחות עששת השיניים ועל היכולת לפרק רעלנים, כך על פי תוצאותיו של מחקר שפורסם ב-ISME Journal 
(International Society for Microbial Ecology). 

 

במסגרת המחקר נבדקו דגימות שנלקחו מ- 1,204 מבוגרים אמריקאים מעל לגיל 50, מתוכם 112 מעשנים ו- 521 מבוגרים ללא היסטוריה של עישון. כמו כן נבדקו 571 מבוגרים שהפסיקו לעשן, 17% מתוכם במהלך 10 השנים האחרונות.

 

נמצא כי המיקרוביום האוראלי של מעשנים שונה באופן מובהק מזה של אנשים שלא עישנו מעולם או שהפסיקו לעשן. בפיותיהם של מעשנים נמצאו רמות גבוהות יותר של 150 זנים, בעוד שרמותיהם של 70 זנים אחרים היו נמוכות יותר.

proteobacteria היוו 4.6% מסה"כ החיידקים בפיותיהם של מעשנים בהשוואה ל- 11.7% מהחיידקים בפיותיהם של לא מעשנים. ל- Proteobacteria תפקיד בפירוק כימיקלים רעילים הקשורים לעישון.
 
מנגד, שיעור גבוה ב- 10% של Streptococcus נמצא בפיות של מעשנים.Streptococcus ידועים כגורמים לעששת השיניים.
 
 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 


 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007