הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רמות נמוכות של שני מרכיבים של ויטמין D מנבאות את הסיכון להתקף לב
12.04.16

 

 

רמות נמוכות של total vitamin D ושל bioavailable vitamin D יכולות לסייע לנבא את הסיכון האישי ללקות באירועים קרדיווסקולאריים משמעותיים כגון התקפי לב, שבץ, כשל לבבי או תמותה, כך על פי מחקר ראשון מסוגו שנערך בארה"ב.

במסגרת המחקר נבדקו 4,200 נבדקים בגילאים 52-76. רבע מהנבדקים היו חולי סוכרת ו- 70% סבלו מ- coronary artery disease.

 

נבדקו רמות המטבוליטים של ויטמין D כולל מרכיבים שונים של הוויטמין.

 

bioavailable vitamin D נוצר מוויטמין D הנספג למחזור הדם בלא להקשר לחלבונים.

 

החוקרים מצאו כי המדידות הן של סה"כ ויטמין D והן של ה- bioavailable vitamin D הדגימו את רמת הדיוק הגבוהה ביותר לניבוי הסיכון לאירועים קרדיאליים. במילים אחרות, אנשים עם רמות נמוכות של ויטמין D ו- bioavailable vitamin D נמצאו בסיכון מוגבר ללקות בהתקפי לב, שבץ, כשל לבבי ואף תמותה מסיבות קרדיווסקולאריות, בהשוואה לאנשים עם רמות תקינות של הנ"ל.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007