הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם חשיפה לאנטיביוטיקה בגיל הילדות קשורה להשמנה בגיל המבוגר?
29.03.16

 

חשיפה לאנטיביוטיקה במהלך ששת חודשי החיים הראשונים אינה קשורה עם עלייה במשקל במהלך שמונה השנים הראשונית לחיים, כך מצא מחקר רטרוספקטיבי גדול.

 

מחקרים שנערכו בעכברים מצאו כי חשיפה לאנטיביוטיקה משפיעה על המיקרוביום במעי, משנה את המטבוליזם וגורמת לעלייה ברקמת השומן. יתר על כן, מחקרי תצפית מצאו קשר בין חשיפה לאנטיביוטיקה והשמנה בקרב ילדים.

 

במחקר הנוכחי השתתפו 38,522 ילדים, 14% נחשפו לאנטיביוטיקה במהלך ששת חודשי החיים הראשונים שלהם (בממוצע, בגיל 4.3 חודשים) ו- 67% נחשפו עד גיל 24 חודשים (52% קיבלו אנטיביוטיקה רחבת טווח, 19% macrolides). ניתוח רגרסיה מצא כי חשיפה לכל סוג של אנטיביוטיקה במהלך 6 החודשים הראשונים לחיים אינה קשורה לשינויים במשקל. תת ניתוח אף לא מצא קשר בין מספר מנות האנטיביוטיקה וסוג האנטיביוטיקה ועלייה במשקל. חשיפה לכל אנטיביוטיקה במהלך 24 החודשים הראשונים לחיים נמצאה קשורה עם שיעור עלייה של 2.1% במשקל, עלייה שוות ערך ל- 150 גרם בין הגילאים 2-5 שנים.

 
 

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007