הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

העברה של נגיף הזיקה ביחסי מין – נפוצה יותר ממה שחשבנו
6.03.16

 

 

ה- CDC מפרסם ב- MMWR דיווח על 9 נשים שנדבקו בנגיף הזיקה בעודן הרות לאחר שביקרו מחוץ לארה"ב ועל 14 מקרים אפשריים של הדבקה באמצעות קיום יחסי מין.

שני הריונות הסתיימו באובדן העובר, שניים בהפלה אלקטיבית, שני עוברים נולדו בריאים, אחד נולד עם מיקרוצפלוס חמור, ושני הריונות ממשיכים נכון להיום ללא סיבוכים ידועים. כל התופעות הלא רצויות אירעו בקרב נשים שהציגו סימפטומים של זיקה בטרימסטר הראשון.
 

ה- CDC אף מדווח על 14 מקרים אפשריים של הדבקה בנגיף באמצעות יחסי מין. שני מקרים אושרו בבדיקות מעבדה וקיימת סבירות ל- 4 מקרים נוספים. בקרב הנשים הללו – גורם הסיכון היחיד שזוהה היה קיום יחסי מין עם גברים שהציגו סימפטומים וביקרו לאחרונה באזורים נגועים בנגיף הזיקה. שני מקרים פוטנציאליים נשללו, ושישה מקרים נוספים עדיין אינם ברורים.

 

 

 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007