הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אפילו צריכה מתונה של אלכוהול בהיריון מסכנת את הדורות הבאים

 

אפילו כמויות קטנות של אלכוהול הנצרכות במהלך ההיריון עשויות להגביר את הסיכון לאלכוהוליזם בשלושת הדורות הבאים, כך מצא מחקר שפורסם ב- Alcoholism: Clinical and Experimental Research.

 

על מנת לבחון את הסוגיה נערך מחקר בחולדות אשר קיבלו מנת אלכוהול השווה לזו המצויה בכוס יין אחת מדי יום למשך 4 ימים רצופים, בפרק הזמן המקביל לזה של הטרימסטר השני בבני אדם. קבוצת הביקורת קיבלה מים.

 

לאחר מכן נבדקו הילודים בשתי הקבוצות לאורך שני דורות על מנת לבחון האם צריכת האלכוהול של האם או הסבתא הגבירה את הסיכון לצריכת אלכוהול בקרב הילודים.

 

החוקרים מצאו כי חולדות לאם או לסבתא שצרכה אלכוהול במידה שוות ערך לכוס יין אחת, 4 פעמים לאורך ההיריון, הציגו סבירות גבוהה יותר להדגים העדפה לצריכת אלכוהול, כמו גם רגישות שונה לאלכוהול בהשוואה לחולדות שהדורות הקודמים שלהן לא נחשפו לאלכוהול.

 

 

לידיעה >>

 

הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine

 

 

 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007