הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

שני מחקרים חדשים מעידים על תוצאות מעורבות בנוגע לבטיחותן של תרופות חדשות לטיפול בסוכרת
1.3.16

 

 

מחקר שפורסם ב- BMJ מספק ביטחונות כי שתי תרופות חדשות לטיפול בסרטן אינן גורמות לסרטן הלבלב. למרות זאת, ניתוח אחר פחות מעודד, ומעיד על סיכון מוגבר לאשפוזים עקב אי ספיקת לב.

 

במסגרת המחקר הראשון נבדקו רשומות רפואיות אלקטרוניות מארה"ב, בריטניה וקנדה על מנת לבדוק את הסיכון להיארעות סרטן הלבלב בקרב כמעט מיליון חולי סוכרת שהחלו לקבל טיפול בתרופות נגד סוכרת. לאורך חציון מעקב של 1-3 שנים, כ- 1,220 נבדקים אובחנו עם סרטן הלבלב. לא טיפול ב- dipeptidyl peptidase-4 (DPP-4) inhibitors (לדוגמא, saxagliptin) ולא טיפול ב- glucagon-like peptide-1 receptor agonists (לדוגמא, liraglutide) הגביר את הסיכון, בהשוואה לטיפול ב- sulfonylureas.

 

המחקר השני, meta-analysis, כלל ראיות באיכות בינונית מחמישה מחקרי מקרה-ביקורת בהם השתתפו חולי סוכרת עם או בסיכון גבוה לתחלואה קרדיווסקולארית. לאורך 1-3 שנות המעקב, שיעור האשפוזים עקב אי ספיקת לב היה גבוה יותר בקרב המטופלים ב- DPP-4 inhibitors, 3.4% מול 3.0% - הבדל בעל מובהקות סטטיסטית גבולית.

 

 


 
הידיעה הועברה ע"י מערכת PharmaLine
 
 
 
הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007